Peržiūrėta 2534

12 valandų purvyne

Pasižiūrėjęs orų prognozę, išsirinkau geriausią dieną fotosesijai ir jau išvakarėse atlėkiau į deltą, nusižiūrėjau rytdienos „medžioklės plotus“, išsirinkau patogiausias vietas slėptuvėms ir, jau temstant, prie apsemtos pievos kranto susirenčiau pirmąją. Naktį prasirangiau mašinoje, klausydamas gulbių ir žasų klegesio. O jau pusę 7 lindėjau palapinėje. Rytas pašykštėjo saulės, bet vėliau prasiblaivė, ir diena pasitaikė nuostabi. Vos prabrėškus, aplink pradėjo sukiotis žąsų pulkai, gulbės giesmininkės sveikinosi grakščiai linksėdamos, o po to ne taip grakščiai vaikėsi viena kitą. Pirmos prisistatė didžiosios ir šaukštasnapės antys, kuoduotųjų, cyplių ir klykuolių būreliai sukiojosi netoliese. Daug atsargesni buvo mažieji dančiasnapiai. Smailiauodegės antys ir kryklės kuisėsi žolėse. Pasirodžius saulei, ant slėptuvės stogo atskrido vieversys ir įnirtingai bandė parodyti savo damai visus du savo talentus – strakaliojimus ir giedojimą. O dama tuo metu kukliai lesinėjo aplink. Vėliau pasirodė ir nendrinė starta bei pievinis kalviukas. Atskrido ir dvi sniegstartės, bet, kažkodėl, nusprendė, kad lesalas kitoje slėptuvės pusėje skanesnis. Atplaukdavo ir atskrisdavo vis kiti paukščiai – abi kryklės, baltakaktė žąsis, gulbės giesmininkės, pempė. Jūrinis erelis karts nuo karto kiek tolėliau pakeldavo pulkus ančių.

Atėjus pusiaudieniui, šviesa pasidarė per stipri ir „negraži“. Viską susipakavęs, nuvažiavau į kitą vietą Rusnės saloje. Ten reikėjo įsikurti slėptuvę apsemtoje šlapioje klampioje dirvoje. Iš netoliese dirbančio ūkininko pasiskolinau šiaudų ir ant jų įsirengiau „gulyklą“. Tais pačiais šiaudais užmaskavau ir palapinę.

Jau apie antrą valandą lindėjau viduje ir laukiau, kol pabaidyti paukščiai sugrįš. Vos po kelių minučių pasirodė raudonkojai tulikai, bet nesiartino arčiau kaip per 50 metrų, griciukų būrelis laikėsi už 100 metrų. Urvinės antys irgi vaikė viena kitą kiek atokiau. Pirmieji prisiartino rudagalviai ir paprastieji kirai, vėliau – pempės. Pasirodė perkūnožiai, bet irgi nėjo arčiau 30 metrų. Po kokių 4 valandų, saulei pakrypus vakarop, paukščiai įsidrąsino, oželiai noriai pozavo vos kelių metrų atstumu, drąsesni tapo ir raudonkojai tulikai bei griciukai, atsirado jūriniai kirlikai, gaidukai bei vienas paklydęs juodkrūtis bėgikas. Pempės surengė tikras gladiatorių kautynes, kokias 10 minučių vaikė ir murkdė viena kitą.

Palaukęs, kol paskutiniai spinduliai nurausvins ir taip akį rėžiančias tuliko kojas, baigiau darbą. Taip per 12 valandų nufotografavau 33 paukščių rūšis.


Naujienos

Sveikiname su gimtadieniu

Nariai

  • Fotografai: 274
  • Visi nariai: 967

Dabar prisijungę

Mūsų partneriai