Peržiūrėta 3037

Iš žvėrių gyvenimo. Gruodis

Nežinau, kaip Jūs, mieli kolegos, tačiau aš žvėriškai laukiu sniego...

Negana to, kad ruduo visais fotografavimo atžvilgiais buvo nevykęs, dar ir žiema neateina. Gal net iš viso neateis. Nuolat seku tiek trumpalaikes, tiek ilgalaikes prognozes. Jau, žiūrėk, už savaitės, už dviejų žadamos šalnos. Ir taip nuo pat rugsėjo. O šalnų kaip nėra, taip nėra. Per visą tą laiką nuo vasaros gal tik dvi temačiau. Ir tai tik vos vos pašaleno. Sprendžiant iš įvairių prognozių, žiemos nesulauksime. Na, nebent kokį kovo mėnesį. O dabar telieka laukti bent dienai dviem iškritusio sniegelio.

Žvėrys, aišku, tokiu oru nesiskundžia. Nesunku maisto susirasti, šonai nešąla. Dargana, lietus, vėjas, žinoma, niekam ne prie širdies, bet vis dėlto gal geriau nei 30 laipsnių šaltis. Miške neramu: lapai nukritę, viskas persišviečia, vyksta medžioklės ir intensyvus miško kirtimas. Paguoda tik ta, kad ilgos sutemos. Užtenka laiko ir pasimaitinti, ir pailsėti. Tad trumpas šviesus metas netrunka praeiti budraujant: jei tik kas, tuoj į kojas. Tai tiek tuos žvėris ir tematai. Tik iš toli.

Vis žvilgčioju su nostalgija į pernykštes nuotraukas: jau lapkričio pabaigoje gėrėjomis apsnigtais miškais, skruostai raudo nuo šaltuko. Pašalus, iškritus sniegui žvėrys sakytum sutrinka: nejauku, neįprasta, pernelyg šviesu. Tad keletą dienų klajoja tarsi apduję – tik nežiopsok ir puikių kadrų gali prigaudyti. Šiemet nebus jau kaip pernai ar užpernai, tačiau sniego laukiu. Labai laukiu. O tuo tarpu telieka žvilgčioti į pernykštes nuotraukas...


Naujienos

Nariai

  • Fotografai: 274
  • Visi nariai: 935

Dabar prisijungę

Mūsų partneriai