Peržiūrėta 2929

Lapė ir kiškis

Be jokios abejonės, visi girdėjome ir žinome, kad lapės medžioja kiškius. Tačiau kad ir kokias begales laiko praleidžiu gamtoje, iki šiol to dar neteko matyti. Ir štai vasario 22-ąją pasisekė.

Važiavau mašina apžiūrėti miško pakraščio, patikrinti, kas ten lankosi ir tikėdamasis ką nors pamatyti. Žvilgt per langą į kairę – kažko lapė skuodžia per lauką: nulėkė lauku žemyn link upelio, paskui apsisukusi skuodžia į kalną. Na, manau, tegu sau bėgioja, toli, vis tiek iš jos nieko nepešiu. Važiuoju toliau, vėl žvilgt pro langą į kairę – kažkokie du taškai link manęs artėja. Pamaniau, gal čia lapės rujoja ir vaikosi viena kitą – reikia stabtelti. Sustoju, pradarau langą ir matau: artyn lekia kiškis, o iš paskos lapė. Tikriausiai kiškis, matydamas mašiną, bando bėgdamas artyn lapės nusikratyti.

Čiumpu fotoaparatą ir rėplinuosi iš mašinos. Bet kol susisuku, abu žvėreliai jau čia pat. Fotoaparate niekas nenustatyta, viskas vyksta akimirksniu, spaudinėju mygtuką – bet viskas pro šalį – beveik visi kadrai neryškūs. Kiškio ir lapės greitis milžiniškas, pro mašiną jie pralėkė kokių 15 metrų atstumu.

Nubėga. Kaip ir reikėtų tikėtis, lapė atsilikinėja, gal dar susitikimas su žmogum turėjo įtakos, prarado kelias akimirkas. Kiškis dingsta. Lapę apėmęs azartas: kaip čia tokį kąsnį praleido, pamato gulinčias stirnas – link jų. Tos dėjo į kojas. Dar kelias minutes lapė pasiblaškė po lauką, bet tikriausiai neberasdama kiškio pėdsakų pavargusi nurimo. Liko tik keletas nuotraukų.


Naujienos

Nariai

  • Fotografai: 274
  • Visi nariai: 935

Dabar prisijungę

Mūsų partneriai