Peržiūrėta 2317

Pirmoji 2012 metų fotomedžioklė

Šiam naujametiniam pasisėdėjimui buvo ruoštasi apie dvi savaites. Nors šviesusis paros metas dar trumpas, todėl teko susirasti gan atvirą vietą, bet girių glūdumoj ne koks pasirinkimas. Todėl slėptuvę įsirengiau neseniai mišku apželdintoje pievoje. Paukščiams privilioti truputį papūdžiau mėsos.

Vis rūpėjo išbandyti, ar greit jie prisistatys prie maitos, todėl vieną vakarą nunešiau keletą gabalų ir palikau, o atėjus kitą dieną mėsos nė kvapo nebuvo.

Šios dienos laukiau labiau negu Naujųjų metų ir dar gerą orą žadėjo.

Jau iš tolo einant link slėptuvės pasitiko kranklių būrys, nors stengiausi išlikti nepastebėtas, bet taip nepavyko. Krankliai žinojo, kad ten aš sėdžiu ir prie maitos nesileido. Per visą dieną tik du kartu buvo nusileidę, o šiaip visas būrys (apie dešimt paukščių) iš vienos pievos pusės skraidė į kitą ir tupinėjo medžių lajose.

Po poros valandų pasigirdo keistas garsas, primenantis čaižų švilpimą, taip pat tuo momentu kažko krankliai sunerimo ir pradėjo sukti ratus virš maitos. Besidairydamas eglės viršūnėje išvydau didelį paukštį, net seilė nutįso, pasirodo, tai jūrinis erelis. Iš viso buvo trys ereliai, vienas tupėjo eglės viršūnėje, kitas pušyje, o trečią mačiau tik praskrendantį. Du paukščiai ilgai neužsibuvo ir pasišalino, liko tik vienas, kuris visą dieną pratupėjo pušies viršūnėje, o prie maitos taip ir nenusileido... Vakarop pasirodė vienišas suopis, kuris taip pat eglėj skarotoj prasėdėjo ir saulei besileidžiant pasišalino.

Nuo ilgo sėdėjimo ne tik sprandą įskaudo, bet ir kojos suragėjo. Pastebėjau, kad kiekvieną kartą, kažkodėl vis mažesnę slėptuvę įsirengiu, nors, manau, nieko nenutiktų, jei ji būtų 20, 30 centimetrų didesnė. Taip besėdint ir svajojant apie erelį, kažkas suplasdeno ir nusileido priešais ant šakos. Pažvelgiau per vaizdo ieškiklį ir išvydau piktą žvilgsnį ir margą vištvanagio apdarą. Greit jis stryktelėjo nuo šakos ir nusileidęs prie maitos pradėjo ją doroti. Šiuo grobiu ilgai nesidžiaugė, nes iš miško atlėkė dar vienas vištvanagis ir jį nuvijo...

Štai tokia mano pirmoji Naujųjų metų diena, tikiuosi, ir visos likusios tokios bus :)


Naujienos

Sveikiname su gimtadieniu

Nariai

  • Fotografai: 274
  • Visi nariai: 967

Dabar prisijungę

Mūsų partneriai