Peržiūrėta 2644

Pro langą, arba smagi kaimynystė

Jau penktą žiemą retus mūsų savaitgalius namuose paįvairina į lesyklėlę sugužantys paukščiai – zylės, svilikai, žaliukės. Kol nebuvo nukirsti kieme augantys medžiai ir stipriai apgenėti krūmai, sulaukdavome ir kėkšto, kartą net genys buvo ant mažos lesyklėlės pasikabinęs (beje, kol rašiau šį fotopastebėjimą, šįryt genys apsilankė jau dukart – gal kas galit patarti mums, ne ornitologams, kuo galima (ir ar galima) būtų pamaloninti šį paukštį, kad dažniau matytume.

Taigi, pusryčiaut pradedame kartu – jie būriais skrenda vaišintis saulėgrąžomis ar kitais jiems patiektais gardėsiais, o mes geriame kavą ir fotografuojame. Pastebėjau, kad zylės yra draugiškos  (ir savo giminaičių, ir kitų paukščių atžvilgiu), lesti skrenda būriais ir kartais lesyklėlėje būna 4–8 zylutės – visoms ir vietos pakanka, ir maisto negaila viena kitai. Žaliukės, skirtingai, yra tikros peštukės – dėl gardesnio kąsnio ne tik su kitais kovoja, bet ir tarpusavyje aršiai elgiasi. Joms atskridus, būna pats įdomumas stebėti, kaip jos saugo visus keturis lesyklėlės kampus, kad tik zylėms niekas neatitektų, o pastarosios, kai po vieną kovot neišeina, puola pulkeliu – taip sau maisto gauna. Tarpusavyje taip pat vyksta įtempta kova dėl maisto lesyklėlėje – niekad nemaniau, kad net tos pačios rūšies paukščiai taip galėtų kovoti.

Svilikai – orūs ir santūrūs, jaučiantys savo svorį šitoje mažųjų kategorijoje – kai atskrenda lesti, gali ir 10–15 minučių pratupėti – juos fotografuoti tiesiog idealios sąlygos (aišku, prieš tai pašalinus keletą langų). Gal nuo atskiro sviliko charakterio priklauso, bet dažniausiai jis būna susirūpinęs savo paties sotumo jausmo patenkinimu ir zylių kaimynystė jo nei erzina, nei trikdo. Aišku, kitąkart (na, gal pratos nuotaikos būna) pravaiko įkyriai, jau iš po paties snapo, vagiančias.

Beje, šie paukščiai darniai sutaria, kai lesa priešais augančios tujos sėklas...

Įkeliu keletą nuotraukų, ką matome pro savo langą – atsiprašau iš anksto už kai kurių kokybę – fotografuota per keletą langų, tad suprantama kokybė kenčia.

Būtų įdomu, jei kas pakomentuotų, ar genys mieste – normalus reiškinys? Ar tiesiog to priežastis – šaltis ir maisto trūkumas miške?


Naujienos

Sveikiname su gimtadieniu

Nariai

  • Fotografai: 274
  • Visi nariai: 922

Dabar prisijungę

Mūsų partneriai